Lato to wyczekiwana przez niemal wszystkich pora roku – dzieci, nastolatkowie i studenci cieszyć się mogą wakacjami i przerwą od nauki, a dorośli, jeżeli tylko mają taką możliwość, wybierają się na od dawna zaplanowane i z całą pewnością zasłużone wakacje. Wysokie temperatury i zgoła odmienna atmosfera, którą dostrzec można w wielu miejscach – wszystko to po prostu sprzyja wypoczynkowi. Jest to również idealny czas na to, by przejść na dietę. To właśnie w tym okresie mamy dostęp do świeżych owoców, a dłuższe i cieplejsze dni sprzyjają podejmowaniu się aktywności fizycznej.

Apetyt.

Wysokie temperatury – przez jednych uwielbiane, a przez innych znienawidzone. Bez względu, do którego obozu należysz, upały sprzyjają Twojej diecie. Dlaczego? Wysokie temperatury sprawiają, że wiele osób odczuwa znacznie mniejszy apetyt. Wynika to z faktu, że nasz organizm stara się zachować bilans cieplny, a za sprawą wysokich temperatur otrzymuje on więcej ciepła, niż jest w stanie oddać. Z pomocą przychodzą nam więc świeże warzywa i owoce, które – w większości – są nie tylko niskokaloryczne, lecz także bogate w składniki odżywcze i minerały.

Czy latem rzeczywiście łatwiej jest schudnąć?

Odpowiedź na to nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od indywidualnego podejścia danej osoby. Możemy jednak pokusić się o stwierdzenie, że latem rzeczywiście jest łatwiej schudnąć. Dłuższe i cieplejsze dni sprzyjają podejmowaniu aktywności fizycznej, jak już też wspomnieliśmy – mamy o wiele lepszy dostęp do świeżych owoców i warzyw, które koniecznie powinniśmy uwzględnić w naszym jadłospisie.