Lato, a wraz z nim upały, które szczególnie potrafią dać się we znaki. Nie brakuje entuzjastów wysokich temperatur, nie ma jednak co ukrywać, że dla większości osób są one niczym innym, jak jedynie utrapieniem. Normalnie funkcjonowanie i wykonywanie codziennych obowiązków jest szczególnie utrudnione. W tym czasie odpowiednie nawodnienie organizmu jest szczególnie istotne, gdyż nietrudno jest doprowadzić organizm do odwodnienia. Istotną rolę odgrywa tu również dieta – wysokie temperatury sprawiają, że u wielu osób apetyt jest zdecydowanie zmniejszony.

Co jeść latem?

W okresie letnim warto do swojej diety dodać odpowiednią ilość warzyw oraz owoców. Dlaczego? Pomijając fakt, że są w większości łatwostrawne, bogate w minerały i witaminy, to na dodatek są zwyczajnie świeże.

Ile wody należy pić?

Podczas upalnych dni szczególnie istotne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Powinniśmy pamiętać o tym, że w tym jej wydalanie jest wzmożone. Zarówno poprzez skórę, a więc pot, którego zadaniem jest schłodzenie organizmu, jak i spełnianie podstawowych potrzeb fizjologicznych. Ile więc wody powinniśmy pić? Przyjmuje się, że absolutnym minimum są 2 litry w przypadku kobiet, oraz 2,5 litra u mężczyzn. Jest to jednak uzależnione od podejmowanego wysiłku czy masy ciała.

Co zamiast wody?

Wiele osób wzbrania się przed przyjmowaniem wody ze względu na jej smak, a raczej brak. Chociaż – wbrew powszechnej opinii – zwykła woda posiada smak, który uzależniony jest zawartych w niej związków i minerałów. No dobrze – co więc pić zamiast wody? Nie sposób całkowicie zastąpić jej innym produktem, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by stanowiła podstawę do stworzenia koktajli, soków i tym podobnych.