Białko pełni niezwykle istotną rolę w organizmie człowieka – odpowiada, między innymi, za odbudowę tkanek mięśniowych, jak i ich rozbudowę. Stąd okazuje się być nieodzowne w procesie budowania masy mięśniowej. Białko znaleźć możemy w wielu produktach spożywczych, jednak nie we wszystkich jego ilość jest na tyle ogromna, by mogła sprostać naszym codziennym potrzebom.

Mięso.

Największe ilości białka znajdziemy w rybach oraz owocach morza. Na dodatek – tego rodzaju produkty są również o wiele zdrowsze, a przy tym, bogate w kwasy omega -3.Sporą zawartością białka cechują się krewetki koktajlowe, tuńczyk, łosoś czy halibut. Również i mięso drobiowe oraz wieprzowe bogate jest w białko.

Suplementy.

Doskonałym rozwiązaniem będzie także zastosowanie specjalnych suplementów białkowych, które mogą być świetnym uzupełnieniem naszej codziennej diety. Sprawdzą się nie tylko w przypadku sportowców i kulturystów, lecz także wśród osób, których dieta jest zwyczajnie uboga w białko. Pamiętajmy, że rola białka nie ogranicza się jedynie do budowy masy mięśniowej i jej regeneracji, lecz także wpływa na nasz wygląd zewnętrzny, a więc włosy, skórę, zęby czy paznokcie. Niedobory białka mogą przekładać się na łamliwość i suchość włosów oraz paznokci.

Czym skutkować mogą niedobory białka?

Oprócz wspomnianej łamliwości włosów i paznokci niedobór białka w bezpośredni sposób wpływa także na nasz układ odpornościowy. Organizm jest więc o wiele bardziej podatny na ataki wszelkiego rodzaju wirusów i bakterii, trudniej jest mu również zwalczyć ewentualną infekcję.