Lato zbliża się wielkimi krokami i już teraz coraz częściej możemy na własnej skórze odczuwać, że panujące za oknem temperatury są coraz wyższe. Jest to oczywiście przedsmak tego, co nas czeka w ciągu najbliższych tygodni – a więc dłuższych dni, wzmożonej aktywności słońca i dających się w kość upałów. Letni skwar jest przez jednych uwielbianych, a przez innych znienawidzony – bez cienia wątpliwości, wysokie temperatury potrafią być nie tylko skrajne niebezpieczne, lecz przede wszystkim uciążliwe – nasz organizm w zatrważającym tempie pozbywa się wody, co może bezpośrednio doprowadzić do odwodnienia.

Pij dużo wody!

Oczywiście, czysta woda jest najlepszym sposobem na to, by skutecznie ugasić pragnienie. Może być jednakowo gazowana, niegazowana czy prosto z kranu – nie ma to najmniejszego znaczenia, a w przypadku tej ostatniej, nie mamy się czego obawiać. Woda z kranu jest całkowicie bezpieczna do spożycia, co wynika z restrykcyjnych norm unijnych.

Ile wody powinniśmy pić?

Zakłada się, że każdy z nas powinien codziennie wypijać przynajmniej dwa litry wody. Ilość ta różni się nieznacznie względem płci czy wagi danej osoby. Pamiętajmy również o tym, że podczas letniego okresu i upalnych dni – nasze zapotrzebowanie na wodę zwyczajnie wzrasta.

Nie tylko woda.

Nie ukrywajmy – nie każdemu zwyczajnie smakuje czysta woda. Nie stanowi to najmniejszego problemu, ponieważ możemy spożywać ją również z dowolnymi dodatkami – od kawałków owoców, cytrusów czy mięty, które w znaczącym stopniu wpływają na poprawę smaku. Możemy również raczyć się domowymi sokami lub napojami zakupionymi w sklepie – warto jednak wybierać te, w których składzie nie zbyt dużych ilości cukru.