Metabolizm czy też proces przemiany materii, bez zagłębiania się w szczegóły biologiczne i chemiczne – odpowiada za to, w jakim tempie nasz organizm spala przyswojone kalorię. Im wyższy metabolizm, tym będziemy spalać większą ilość kalorii w relatywnie krótkim czasie, co bezpośrednio przekłada się również na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Prawidłowy metabolizm zapewnia również odpowiednią dawkę energii i wpływa tym samym na nasze samopoczucie. Niestety, kwestie metaboliczne są w głównej mierze uzależnione od genów – nie oznacza to jednak, ze nie jesteśmy w stanie zrobić nic, by nasz metabolizm zwyczajnie przyśpieszył.

Pamiętaj o regularnym nawadnianiu się.

Przyjmuje się, że dziennie powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi przynajmniej 2 litry płynów. Ilość ta jednak zależna jest od między innymi płci, wagi czy panującej temperatury powietrza. Oprócz kwestii czysto zdrowotnych, regularne nawadnianie się realnie wpływa na tempo przemiany naszej materii.

Treningi interwałowe.

Intensywne treningi, zwane też interwałami, w znaczącym stopniu przyczyniają się do spalenia znacznie większej ilości tkanki tłuszczowej. Co równie ważne, po przeprowadzeniu treningu interwałowego, nasz metabolizm pozostaje przyśpieszony nawet na kilka godzin w przód.

Pikantne potrawy.

Jeżeli nie jesteśmy fanami ostrych potraw, być może do ich częstszego spożywania zachęci nas fakt, że kapsaicyna, która to znajduje się w pikantnych przyprawach, jest naturalnym środkiem, który w znaczącym stopniu sprawia, że nasza przemiana materii odbywa się w o wiele szybszym tempie.