Lato to pora roku, która wyczekiwana była przez ogromną ilość osób. Możemy cieszyć się nie tylko dłuższymi dniami, większą ekspozycją na słońce – lecz także w końcu jesteśmy w stanie zrealizować plany związane z wakacjami. Jak to jednak z wypoczynkiem bywa – mamy odetchnąć od wielu problemów i zwyczajnie nie zaprzątać sobie głowy niektórymi sprawami. Nic więc dziwnego, że wiele osób popuszcza przysłowiowego pasa i daje się ponieść wirowi egzotycznych i smakowitych potraw, jakich nie było nam dane wcześniej spróbować. Zdarza się jednak, że oprócz wyjątkowych wspomnień czy upominków, do domu wracamy także z dodatkowymi kilogramami. Jak więc pilnować diety będąc na wakacjach>

Nie odmawiaj sobie niczego, ale jedz świadomie.

Nie wyobrażamy sobie, by nie skosztować smakowicie wyglądającej potrawy – w głowie jednak mamy myśl, szczególnie jeżeli jesteśmy na diecie, że powinniśmy sobie tego zwyczajnie odmówić. Nic bardziej mylnego. Jeżeli zamierzasz kontrolować swoją dietę, nie oznacza to, że zmuszony będziesz do licznych wyrzeczeń. Wystarczy jeść świadomie i zwracać uwagę na takie kwestie, jak wielkość porcji. Często zdarza się, szczególnie podczas pobytu w hotelu lub ośrodku wypoczynkowym, że do dyspozycji gości wystawiany jest swego rodzaju szwedzki stół. Pojawić się mogą na nich dania, o których wcześniej istnieniu nawet nie zdawałeś sobie sprawy. Zamiast jednak ładować wszystko, jak popadnie na talerz, kosztuj powoli.

Aktywność fizyczna.

Jeżeli na co dzień jesteś osobą, która lubi uprawiać różnego rodzaju sporty – nie odmawiaj sobie aktywności fizycznej również i na urlopie. Nie oznacza to jednak, że wraz z rezerwacją miejsca w hotelu masz także wykupić karnet na pobliską siłownię. Dobrym pomysłem będzie urządzenie przejażdżki rowerowej, czy zamiast wylegiwania się na plaży – uprawianie sportów, takich jak siatkówka, z członkami rodziny.