Usługi cateringu, a więc dostarczania do domu gotowych produktów na cały dzień, stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu lub zwyczajnej ochoty na to, by samodzielnie przyrządzać domowe posiłki.

Dieta z cateringu.

Catering dietetyczny opiera się na wybraniu odpowiedniej, dostępnej w usługach danej firmy, diety. Dostarczane produkty są przygotowywane na podstawie diety, którą wybrał zamawiający. Mogą to więc być dania całkowicie wegańskie, bez glutenu, laktozy. Wiele firm oferujących catering dietetyczny nie zapomina również o najmłodszych, czy kobietach w ciąży – zapotrzebowanie na składniki odżywcze czy kaloryczne różnią się, czy to za sprawą wieku, czy aktualnego stanu zdrowia.

Koszty cateringu.

Ceny poszczególnych diet pudełkowych są bardzo zróżnicowane i zależne od wybranej oferty, a więc produktów spożywczych, ilości dań czy ich kaloryczności. Średnia, miesięczna cena cateringu najczęściej wynosi około 1500 zł. W tej cenie otrzymujemy minimum pięć posiłków na dany dzień.