O diecie płynnej słyszeli wszyscy ci, którzy w swoim życiu poddawani byli specjalistycznym zabiegom, czy też przygotowywali się do badań diagnostycznych. Dieta płynna jest stosowana w różnego rodzaju chorobach przełyku i jamy ustnej. Taką dietę z powodzeniem można także zastosować w celu oczyszczenia swojego organizmu czy chęci utraty kilku kilogramów.

Dieta płynna – zalety.

Tego rodzaju dieta jest przede wszystkim lekko strawna, a więc w żadnym stopniu nie podrażnia naszego przewodu pokarmowego. Dieta płynna jest coraz częściej stosowana nie przez osoby po zabiegach, lecz przez wszystkich tych, którzy chcieliby schudnąć. Jej popularność nie powinna zadziwiać – ta dieta rzeczywiście pozwala stosunkowo szybko pozbyć się nadmiernej ilości kilogramów, a przy tym, za sprawą różnych produktów, w znacznym stopniu wspomaga nasz organizm.

Zasady diety płynnej.

Jak można się domyślić po samej nazwie – ta dieta opiera się na spożywaniu posiłków w całości płynnych. Mowa tu więc o rozmaitych zupach czy koktajlach powstałych po zmiksowaniu warzyw, czy owoców. W skład diety płynnej wchodzą także soki owocowe i warzywne, które bez problemu możemy znaleźć na sklepowych półkach. Jeżeli chodzi o zupy – nie powinny być one nazbyt gęste, najlepiej jest spożywać zupy na bazie rosołu.