Zdrowe odżywianie nie równa się monotonnej, wręcz nudnej diecie – wręcz przeciwnie. Chcąc odżywiać się zdrowo, powinniśmy postawić na różnorodność produktów spożywczych w naszej diecie. Bez względu na to, czy planujemy przejść na dietę, czy też poprawić stan naszego zdrowia – warto pamiętać o pewnych, kluczowych zasadach zdrowego odżywiania.

Jeść zdrowo, czyli różnorodność potraw.

Jak wspomnieliśmy – chcąc odżywiać się zdrowo, powinniśmy postawić na dietę bogatą w różne produkty, które będą dostarczać nam niezbędnych dla naszego organizmu składników odżywczych i minerałów. Dieta monotonna, jak zdrowa by nie była, jest zwyczajnie szkodliwa – dbając o zapotrzebowanie organizmu na konkretne minerały i witaminy, całkowicie zapominamy o innych.

Posiłki i aktywność fizyczna.

Jeżeli samodzielnie przygotowujemy własne posiłki, powinniśmy całkowicie zrezygnować ze smażenia. Zdrowe odżywianie wiążę się także z regularną aktywnością fizyczną. Dlatego więc samo słowo „urozmaicenie” nie powinno być używane jedynie w kontekście stosowanej diety, lecz także w ogólnym stylu naszego życia.