Wiele osób lubi pizze, jak i makaron. Jednak nie wiele osób wie, że takowe właśnie dania pochodzą z kuchni włoskiej. Dzisiaj przedstawimy Ci 5 klasycznych dań z kuchni włoskiej, których musicie spróbować!

1. Ziemniaczane gnocchi z sosem serowym.

Gnocchi jest to tak naprawdę bardzo podobny odpowiednik do klusek, jednak jest on o wiele bardziej delikatny. Przygotowany jest też na bazie ziemniaków, mąki i jajek. Takowe danie klasyczne możemy spotkać w naprawdę wielu regionach Włoch. Można też i spotkać się z kolorowymi odmianami takowego to dania.

2. Tagliatelle z pesto z jaramużu.

Takowe danie jest tak naprawdę łączone z mięsnymi sosami. Bardzo dobrze smakuje też i z pesto. Tradycyjne takowe to danie jest z zielonym ów sosem, który został już przygotowywany z liści bazylii oliwy i też z parmezanu. Coraz to jednak można spotkać takowe to danie w kuchni włoskiej z inną bazą zielonego sosu.

3. Arancini.

Arancini to tak naprawdę jedno z tych najbardziej znanych i standardowych dań z takowej to kuchni sycylijskiej. Są to tak naprawdę panierowane ryżowe kluki, które w środku posiadają nadzienie. Zwykle takowe danie przygotowuje się z sosem, który zawiera pomidory i mozzarelle.

4. Caponata.

Jest to kolejne tak naprawdę danie standardowe z kuchni sycylijskiej. Danie Caponata jest to danie, które zostało wcześniej przygotowane na bazie takowych to bakłażanów i pomidorów a też i wiele to innych ziół i warzyw.

5. Bruschetta.

Wiele osób zaczęło robić te danie w Polsce. Jednak prawie nikt o tym nie wie, że jest to tak naprawdę tradycyjne danie wielu to miejsc we Włoszech. Wiele osób dodatkowo nie wie, że takową Bruschette warto zacząć przygotowywać z brzoskwiniami pomidorami, no i oczywiście z owczą fetą.

Fasolka po azjatycku