Soda oczyszczona jest produktem, który znaleźć można najpewniej na półkach każdej kuchni. Tego rodzaju substancja cieszy się ogromną popularnością, przede wszystkim ze względu ogromną ilość zastosowań. Soda sprawdza się doskonale jako środek czyszczący, dzięki któremu zwalczyć możemy uporczywe plamy lub wyczyścić sprzęty kuchenne, czy nawet jako doraźny środek leczniczy.

Lecznicze właściwości sody oczyszczonej.

Soda oczyszczona sprawdza się również w medycynie, choć oczywiście nie należy jej traktować jako zamiennika wizyty u lekarza lub rzeczywistego leku. Niemniej jednak substancja ta doskonale sprawdza się w momencie, gdy borykamy się dokuczliwą zgagą lub nieświeżym oddechem po spożyciu produktu o intensywnym smaku, lub zapachu. Soda oczyszczona może nam przyjść z pomocą także wtedy, gdy zostaliśmy boleśnie ukąszeni przez różnego rodzaju owady – komary, osy czy pszczoły. W przypadku spożywania sody po jej rozwodnieniu należy mieć na uwadze skutki uboczne – w przypadku zgagi, czy jakiejkolwiek dolegliwości, nie powinniśmy traktować zawsze ratować się sodą oczyszczoną, gdyż jej nazbyt częste spożywanie doprowadzić może do licznych problemów zdrowotnych.

Kosmetyk.

Soda oczyszczona sprawdza się również jako środek kosmetyczny, dzięki któremu możemy pozbyć się martwego naskórka i oczyścić skórę z łoju. Na bazie tej substancji możemy wykonać również szampon, dzięki któremu nasze włosy zauważalnie zyskają na objętości.