Początek wiosny to czas, kiedy wiele osób postanawia popracować nad swoją sylwetką – wszystko za sprawą zbliżającego się okresu wakacyjnego, a co za tym idzie, opalaniem się w blasku słońca i liczniejszym wizytowaniem plaż. Jeżeli chcemy osiągnąć wymarzoną figurę, warto pamiętać o pewnych błędach, które mogą zaprzepaścić cały proces odchudzania się.

Zbyt restrykcyjne ograniczenia.

Wiadome jest, że kluczem do schudnięcia jest między innymi ujemny bilans kaloryczny, a więc dostarczanie naszemu organizmowi mniejszej ilości kalorii, niż wynosi jego zapotrzebowanie. Niektórzy podchodzą jednak do tego nazbyt restrykcyjnie, a po kilkudniowym głodzeniu się nadchodzą dni obfitujące w sięganie po liczne przekąski. Zamiast się głodzić, odchudzajmy się z głową – efekty przyjdą z czasem.

Nie podjadaj.

Ograniczenie swoich porcji żywieniowych może skutkować częstszym podjadaniem pomiędzy posiłkami, a więc cały sens diety mija się z celem. Normalne funkcjonowanie przy jednoczesnym odczuwaniu głodu jest trudne, warto więc sięgnąć po niskokaloryczne, lecz sycące przekąski, którymi zaspokoimy głód na dłużej.

Efekt jojo.

Jeżeli w nazbyt krótkim czasie straciliśmy znaczącą ilość czasu, możemy spodziewać się wystąpienia efektu jojo – a więc ponownego, a nawet większego przybrania na wadze. Oczywiście, nie spotyka to wszystkich, jeżeli po okresie diety zachowamy nasze nawyki żywieniowe, efekt jojo może nas ominąć. Lepiej jednak jest chudnąć w zdrowym tempie, a tym samym – przyzwyczaić organizm do zmian.