Batoniki, czipsy – tego rodzaju przekąski są uwielbiane przez ogromną ilość osób, nie ukrywajmy jednak, że nie można ich określić mianem zdrowych. Trudno jest jednak oprzeć się pokusie sięgnięcia po ulubioną paczkę czipsów podczas wieczornego seansu filmowego czy relaksu przy ulubionej grze. Jest to jednak prosta droga do tego, by zdobyć kilka dodatkowych kilogramów i na długi czas zapomnieć o zmieszczeniu się w swoją ulubioną sukienkę, spodnie czy koszulkę. Czym więc można zastąpić tego rodzaju przekąski?

Mięsne chipsy.

Tego rodzaju czipsy to doskonała alternatywa dla tradycyjnych i mniej zdrowych czipsów ziemniaczanych. Ten rodzaj przekąski w postaci mięsnych czipsów jest niczym innym, jak cieniutkimi plasterkami mięsa, najczęściej wołowego, które chrupkością nie odbiegają niczym, od swoich ziemniaczanych wersji. Istotną zaletą mięsnych czipsów jest fakt, iż nie są one smażone, lecz suszone.

Do pochrupania.

Poszukując chrupkości, możemy zwrócić się w stronę warzyw. Idealnie do zdrowego pochrupania podczas wieczornego relaksu przy filmie sprawdzi się pokrojona w plasterki marchewka lub papryka. Jeżeli nie jesteśmy fanami warzyw, możemy sięgnąć po wafle lub krążki ryżowe.

Kabanosy.

Ponownie wracamy do suszonego mięsa, lecz w tym przypadku mowa będzie nie o czipsach, lecz popularnych kabanosach. Wysokiej jakości kabanosy są nie tylko zdrowe, lecz także zawierają cenne dla organizmu składniki odżywcze. Ponadto – na rynku istnieje wiele odmian kabanosów, niekoniecznie mięsnych, ponieważ natrafić możemy też na wersje rybne.