Coraz częściej wybieramy nowoczesne kuchenki wyposażone w płyty indukcyjne. Wciąż jednak tradycyjne kuchenki gazowe królują w wielu kuchniach, a na rynku znaleźć możemy garnki przeznaczone zarówno do jednego, jak i drugiego rodzaju kuchenek. Na jakie garnki więc się zdecydować, jeżeli posiadamy kuchenkę gazową?

Czym powinien cechować się garnek na gaz?

Garnki przeznaczone na kuchenkę gazową powinny cechować się trwałością i jakością wykonania. Kluczowy jest również materiał, z jakiego powstały – najczęściej wybierane są garnki ze stali nierdzewnej, które mogą być wykorzystane nie tylko na kuchence, lecz nawet jako naczynie do pieczenia piekarnika. Jeżeli chodzi o inne materiały, podobną popularnością cieszą także i te, które wykonane zostały z aluminium, miedzi czy żeliwa. Istotna jest jednak jakość samego wykonania, dlatego równie ważne jest kupowanie garnków od sprawdzonych producentów, których produkty posiadają niezbędne certyfikaty potwierdzające spełnienie europejskich norm.

Czy garnki do płyty indukcyjnej mogą być wykorzystane na gazie?

Jeżeli posiadamy zarówno kuchenkę gazową jak i indukcyjną, lub zwyczajnie zmieniliśmy nasze urządzenie, możemy się zastanawiać, czy garnki do płyty indukcyjnej mogą być bezpiecznie wykorzystane także na gazie. Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależne jest od danego produktu i informacji udostępnionych przez producenta. Większość garnków jest jednak w ogromnym stopniu uniwersalna, jeżeli jednak chcemy być pewni, że nie zniszczymy urządzenia – zapoznajmy się ze specyfikacją udostępnioną przez producenta.