Odpowiednia dieta powinna być zbilansowana, toteż stawianie jedynie na jeden konkretny rodzaj pożywienia powinien wiązać się z negatywnymi skutkami dla naszego zdrowia. Jak się jednak okazuje, istnieją diety dosyć monotonne, które – jeżeli stosowane przez krótki czas – nieść za sobą wiele pozytywnych aspektów dla naszego organizmu. Jedną z takich diet jest dieta owocowa, w szczególności chwalona przez osoby, które pragną zgubić kilka dodatkowych kilogramów. Na czym więc polega dieta owocowa i czy jest bezpieczna?

Zasady diety owocowej.

Jak można się domyśleć po samej nazwie, ten rodzaj diety polega tylko i wyłącznie na spożywaniu owoców, których rodzaj nie jest z góry określony. Dieta owocowa jest niezwykle skuteczna przy oczyszczaniu organizmu, a poprzez wysoką zawartość błonnika, w takich owocach jak gruszki, truskawki czy pomarańcze – w znaczącym stopniu przyczynia się do usprawnienia naszego układu trawienia.

Czy dieta owocowa jest bezpieczna?

Jeżeli dieta owocowa stosowana jest jedynie krótkotrwale – nie niesie za sobą żadnych zagrożeń dla naszego zdrowia. Warto jednak pamiętać o tym, że w owocach znajdują się znaczne ilości cukru, przebywanie na takiej diecie przez dłuższy czas może doprowadzić nawet do rozwinięcia się cukrzycy. Niewątpliwym plusem diety owocowej jest łatwość i prostota w przygotowywaniu wszelkich posiłków.